Reklamné oznámenie
MaRaShophttps://www.marashop.skInternetový obchod pre Vás. Rôzne produkty za rozumné ceny. Čo nemáme, to zoženieme.
Dámska obuv a oblečenie https://www.e-nakupy.ske-nakupy.sk je internetový obchod s textilom, obuvou a s doplnkami. Dámska a detská obuv
ENERGO SYSTEM SK, s.r.o. https://www.energo-system.skelektromontáže , veľkoobchod elektroinštalačný materiál

Jablká a ich odrody...  

 Každoročne sú obvykle k dispozícii odrody - Topáz, Rubinola, Spartan, Idared, v menšej miere Šampión, Rosana 

Texty o jednotlivých druhoch jabĺk sú opísané z Pomológie. Skúsenosti nám však vravia, že dnes je to už trošku ináč. Dozrievanie nastupuje už o dva až tri týždne skôr a skladovateľnosť v pivniciach bytových domov ale i v rodinných domoch nie je porovnateľná s profesionálnymi chladiarenskými skladmi. I keď niektorí naši odberatelia vedia preskladniť naše jabĺčka do konca marca, nie všetci máte na to podobne dobré podmienky - stabilnú skladovaciu teplotu,  vlhkosť, ventiláciu,.....  Za rozumné  doporučujeme skladovať toľko jabĺčok, ktoré skonzumujete do konca roku, prípadne do konca januára.

 Topáz

Novšia česká odroda, v posledných rokoch silne sa rozširujúca, patrí medzi neskoré odrody, dozrievajúca v poslednej dekáde septembra a v prvej dekáde októbra, skladovateľnosť do apríla. Plody sú červenej farby, kyslastej chuti. Odroda je rezistentná.

 

 

j-rubinola

 Rubinola

Rezistentná odroda výbornej chuti a atraktívneho vzhľadu. Rodí na dlho dreve. Plody sú stredne veľké až veľké červenej farby. Zber je v septembri, plody vydržia do januára. 

 

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt spartan jablko

  Spartan

Plody sú stredne veľké, pomerne vyrovnané, guľatého až sploštene guľatého tvaru. Odroda dozrieva začiatkom októbra, zber sa však odporúča už koncom septembra. Skladujú sa do februára až marca.

 

 

j-idared

Idared

Stará osvedčená odroda rozšírená po celom svete, na Slovensku jedna z najrozšírenejších. Dozrieva v prvej dekáde októbra, skladuje sa do apríla až mája. Plody sú veľké až veľmi veľké, intenzívnej červenej farby a s charakteristickou bielou dužinou.

 
 
 
 
 
 
Tvorba webových stránok na WebLahko | Nahlásiť obsah