Reklamné oznámenie
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.

Jablká a ich odrody  

 Každoročne sú obvykle k dispozícii odrody - Topáz, Rubinola, Spartan, Idared, v menšej miere Šampión, Rosana 

Texty o jednotlivých druhoch jabĺk sú "prekopírované" z Pomológie. Skúsenosti nám však vravia, že dnes je to už trošku ináč. Dozrievanie nastupuje už o dva až tri týždne skôr a skladovateľnosť v pivniciach, bytových domov ale i v rodinných domoch nie je porovnateľná s profesionálnymi chladiarenskými skladmi. I keď niektorí naši odberatelia vedia preskladniť naše jabĺčka do konca marca, nie všetci máte na to podobne dobré podmienky - stabilnú skladovaciu teplotu,  vlhkosť, ventiláciu,.....  Za rozumné  doporučujeme skladovať toľko jabĺčok, ktoré skonzumujete do konca roku, prípadne do konca januára.

 

 Topáz

stiahnut.jpg

  • Novšia česká odroda, v posledných rokoch silne sa rozširujúca, patrí medzi neskoré odrody, dozrievajúca v poslednej dekáde septembra a v prvej dekáde októbra, skladovateľnosť do apríla. Plody sú červenej farby, kyslastej chuti. Odroda je rezistentná.

Rubinola

j-rubinola

  • Rezistentná odroda výbornej chuti a atraktívneho vzhľadu. Rodí na dlhom dreve. Plody sú stredne veľké až veľké červenej farby. Zber je v septembri, plody vydržia do januára. 

 Spartan

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt spartan jablko

  • Plody sú stredne veľké, pomerne vyrovnané, guľatého až sploštene guľatého tvaru. Odroda dozrieva začiatkom októbra, zber sa však odporúča už koncom septembra. Skladujú sa do februára až marca.

Idared

j-idared

  • Stará osvedčená odroda rozšírená po celom svete, na Slovensku jedna z najrozšírenejších. Dozrieva v prvej dekáde októbra, skladuje sa do apríla až mája. Plody sú veľké až veľmi veľké, intenzívnej červenej farby a s charakteristickou bielou dužinou.
 
 
 
 
 
 
Tvorba webových stránok na WebĽahko | Nahlásiť obsah