Reklamné oznámenie
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.

  

apple-orchard1Jablková šťava a Cider z Pustej Hory

Niekto tomu hovorí i jablkový mušt. Jablká sa opláchnu, vyradia sa nevhodné, osušia a rozdrvia na elektrickom drviči. Rozdrvená hmota je lisovaná za studena v koši hydrolisu. Výsledkom je jablková šťava rôznej chuti podľa lisovanej odrody. Šťava je bez akýchkoľvek prísad a konzervantov. Túto šťavu možno filtrovať, ale postačí i cca 12 hodinová sedimentácia. Nejaký zbytkový sediment nie je na závadu. Niečo o benefitoch jablkovej šťavy je tu

Čerstvú jablkovú šťavu je potrebné skonzumovať do cca 3 dní, pretože potom začína kvasný proces, alebo ju zamraziť v mrazničke. Táto šťava môže u niektorých jedincov vyvolať žalúdočné problémy, ktoré sa však pri častejšej konzumácii stratia.

Pasterizovanú jablkovú šťavu možno skladovať šesť i viac mesiacov na tmavom mieste, resp. v tmavom obale. Pasterizácia prebieha v pasterizačnom zariadení pri 72 stupňoch Celzia cca 20 minút. Pasterizáciou sa odstránia kvasinky, ale súčasne sa zachová podstatná časť enzýmov.

Predávame 100% šťavu, lisovanú za studena, čerstvú bez umelých sladidiel, bez chemického ošetrenia, alergénov a konzervantov. Šťava môže obsahovať prirodzenú usadeninu/sediment, pred použitím pretrepať.

Cider, pre niekoho saider, Bag-in-Box-technologija-2nie je jabĺčkové víno, a nie je to ani čučo. Je pravdou, že niektoré výrobné procesy a postupy má podobné, ale výsledok je iný. Podstatným rozdielom je že, cider sa sťahuje z kvasníc skôr /nenechá sa celkom dokvasiť/ -niekedy i viackrát. Výsledkom je vyšší podiel zostatkové cukru a nižší podiel alkoholu. Cider je nízkoalkoholický/cca 4 objemové percentá alkoholu/ t.j. ako 10 stupňové pivo. Prírodný cider je niečo úplne iné ako cider bežne predávaný v obchodnej sieti. Nie je namiešaný  z priemyselných surovín, stabilizátorov, chuťových primesí a sýtený CO2.

Čerstvá jablková šťava sa predáva do Vašich prinesených obalov alebo v  Bag plastových obaloch  - 3 resp. 5  resp. 20 litrov. 

 Ak budete šťavu sami pasterizovať vo flašiach, alebo v pohároch - nepreháňajte to s teplotou. Stačí 72 - 78 stupňov a 20 minút. Pri vyššej teplote bude mať šťava "varnú chuť"

  

Tvorba webových stránok na WebĽahko | Nahlásiť obsah